Logo PH DUET Słupsk
Jak przygotować atrakcyjną paczkę świąteczną?

Obdarowywanie pracowników, klientów czy kontrahentów niesie za sobą wiele korzyści, które możemy osiągnąć niskim kosztem. Z poprzedniego artykułu dowiedzieliśmy się, dlaczego warto dawać paczki na święta. Teraz przyjrzymy się bliżej tworzeniu paczki okolicznościowej i dostosowaniu jej do odbiorcy. Jak więc stworzyć idealną paczkę prezentową? Czym ją wypełnić? Komponując paczkę świąteczną, musimy trzymać się trzech prostych zasad.

Stosowność

Wybór prezentu nigdy nie jest czynnością prostą. Jeśli jednak już zdecydowaliśmy się na kosz prezentowy czy paczkę świąteczną, musimy jeszcze dostosować jej zawartość do odbiorcy.

Upominki dla pracowników (lub ich dzieci) powinny różnić się od tych, które wręczamy kontrahentom lub klientom, ponieważ inny cel przyświeca tym podarunkom. Poprzez prezenty dla pracowników budujemy motywację i lojalność. Mikołajkowe paczki dla dzieci okazują wsparcie i ocieplają wizerunek firmy. Natomiast podarunki dla klientów i kontrahentów podtrzymują więzi i wyrażają nadzieję na dalszą współpracę.

Trudno wyobrazić sobie paczki świąteczne dla dzieci wypełnione kawą, herbatą czy alkoholem. Tutaj najlepiej sprawdzą się słodycze. Czekoladki, ciasteczka, batoniki, cukierki, gumy, żelki, a nawet chipsy.

Wyśmienite słodycze, bakalie oblewane czekoladą, bombonierki z alkoholowym nadzieniem, egzotyczne herbaty, aromatyczne kawy, a także ekskluzywne alkohole lub wyroby tradycyjne (wędliny, konfitury) to produkty idealnie komponujące się z pięknym koszem upominkowym, który wręczymy klientowi lub kontrahentowi.

Z kolei - dla pracownika paczka prezentowa nie powinna być aż tak wystawna. Pamiętajmy, że przyświecają nam różne cele. Jeśli od początku nasze upominki będą bardzo drogie i ekskluzywne, pracownik, dostający prezent co roku, z czasem zacznie oczekiwać więcej i więcej, a nas może nie być stać na coraz to wyższą wartość podarunku. Dlatego w paczce dla pracownika powinny znaleźć się słodycze: czekolady, ciastka, pierniczki, cukierki, ale także kawa czy herbata. Jeżeli jednak dysponujemy większą sumą, możemy pokusić się o średniej klasy wino czy inny alkohol lub symboliczny gadżet np. świecę zapachową, breloczek, notes.

Dbałość o detale

Kiedy dostosujemy już zawartość paczki do osoby obdarowywanej, warto zastanowić się również nad opakowaniem, które często samo w sobie potrafi być prezentem. Na kontrahencie nie zrobi dobrego wrażenia podarunek otrzymany w firmowej torbie reklamowej czy siatce ze sklepu, a dziecku nie będzie potrzebny piękny i drogi kosz wiklinowy lub wspaniale zdobione, spersonalizowane pudełko.

Ważny jest więc dobór opakowania tak, aby jak najlepiej pasowało do zawartości. Ciężkich butelek i dużych opakowań nie utrzyma zwykła folia czy celofan, natomiast na kilka batoników niepotrzebny jest kosz czy pudełko. Na rynku dostępne są różnego rodzaje torby, worki, kosze, pudła. Możliwe jest również spersonalizowanie Twojej paczki nazwiskiem obdarowywanego lub logiem Twojej firmy.

Musimy pamiętać o tym, że na obdarowywanym pierwsze wrażenie robi właśnie prezentacja wizualna. Dopiero później skupia się on na zawartości. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół i schludne wykończenie każdej paczki.

Jakość

Częstym dylematem podczas tworzenia paczki jest stosunek ilości do jakości. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przy komponowaniu paczki prezentowej warto jest postawić na produkty renomowanych producentów. Lepiej jest wybrać mniej elementów, ale wyższej jakości, niż wiele, ale o wątpliwym smaku i pochodzeniu. Statystyki sprzedaży w każdej firmie pokazują, że reklama jest dźwignią handlu, dlatego też nasz pracownik, kontrahent czy klient dużo lepiej zareaguje na artykuły znane, np. widziane w telewizji. Produkt zbyt tani, niskiej jakości, świadczy o ignorancji i braku szacunku, a pamiętajmy, że naszym celem jest budowanie więzi, lojalności i podnoszenie motywacji.

Jesteśmy gotowi do stworzenia idealnej paczki prezentowej! W przygotowanej przez naszą firmę ofercie znajdziecie Państwo artykuły najwyższej jakości. Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi producentami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjne ceny produktów. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni konsultanci doradzą, jak sprawić, żeby zawartość i opakowanie idealnie ze sobą współgrały. Zapraszamy do współpracy!

Ewa Lubarska

 

Załóż bezpłatne konto w naszym systemie i stwórz swoją własną paczkę świąteczną.

Przejdź do strony poświęconej tematyce paczek okolicznościowych.

 

Paczka świąteczna
09 października 2018

W kilku słowach o tym co robimy

Zajmujemy się dystrybucją oraz hurtową sprzedażą artykułów spożywczych. Naszą specjalizacją jest kawa, herbata, słodycze. Oferujemy również paczki świąteczne.

Godziny pracy od 7:30 do 15:00.

Telefon 59 842 92 51

e-mail biuro@phduet.pl

Przydatne informacje

Przydatne linki