Logo PH DUET Słupsk
Czy warto dawać paczki na święta?

W ostatnich latach obdarowywanie pracowników z okazji świąt Bożego Narodzenia stało się niezwykle popularne na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Jaką wartość ma choćby skromny upominek dla pracownika, klienta lub kontrahenta?

Świąteczne prezenty przybierają różne formy – są to kosze prezentowe, vouchery czy bony podarunkowe. Właściciele firm, na wzór amerykański, prześcigają się w pomysłach na wymyślne i zupełnie niepraktyczne formy bonusu bożonarodzeniowego. W Polsce nadal najpopularniejszą formą są paczki świąteczne dla pracowników lub paczki ze słodyczami dla ich dzieci.

Podniesienie motywacji

Motywacja stanowi siłę motoryczną każdego przedsiębiorstwa. Liczne badania jednoznacznie wskazują, że pracodawca oferujący świąteczny bonus pokazuje, jak ważni są dla niego nie tylko pracownicy, ale także ich rodziny. Dzięki temu ociepla wizerunek firmy, a pracownicy czują się docenieni, co przekłada się na większą lojalność i silniejszą więź z firmą. Dlatego dobrze skomponowana paczka świąteczna nie tylko podniesie motywację, ale również zwiększy chęć do pracy i wpłynie na jej efektywność.

Nie zapominajmy o najmłodszych

Boże Narodzenie, mikołajki – to święta, które cieszą głównie najmłodszych. Rodzice prześcigają się w wymyślaniu coraz to droższych i bardziej oryginalnych prezentów. Dla wielu z nich jest to jednak czas stresujący, ponieważ nie wszystkich stać na wymyślne i drogie prezenty świąteczne. Pracodawcy może się wydawać, że paczki świąteczne dla dzieci pracowników to tylko nic nieznaczący dodatek, ale dla niektórych rodziców jest on ogromnym wsparciem. Należy bowiem pamiętać, że niekiedy słodycze znalezione w takiej paczce to najlepszy lub nawet jedyny prezent, jaki otrzyma dziecko w tym szczególnym czasie. Dlatego właśnie świadczenia socjalne są dla niektórych pracowników tak ważne. Dla pracodawcy natomiast - paczki świąteczne to świetny sposób na wykorzystanie środków, jakimi dysponuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Najważniejszy jest klient

Bardzo wielu przedsiębiorców bagatelizuje wagę upominków dla klientów i kontrahentów, myśląc, że skromny podarunek nie zrobi na nich wrażenia. Nic bardziej mylnego. Prezent dla klienta lub kontrahenta - w formie kosza upominkowego - niesie ze sobą wiele korzyści możliwych do osiągnięcia niskim kosztem. To przede wszystkim gest, który pokazuje klientowi, że jest on dla nas ważny, gest wyrażający wdzięczność, budujący więź i wyrażający nadzieję na dalszą współpracę. Elegancka paczka wypełniona słodyczami, kawą czy herbatą to prezent praktyczny, który pewnością ucieszy bardziej niż kolejny kalendarz czy inny mało użyteczny gadżet.

W okresie świątecznym wiele firm traktuje paczki świąteczne jako zło konieczne. Pamiętajmy jednak, że prezent dla pracownika lub klienta to nie tylko inwestycja w przyszłość, ale przede wszystkim symbol. Symbol pamięci, więzi i bliskości, ale również szacunku i uznania. Każdy upominek, nawet najdrobniejszy, sprawia, że osoba obdarowywana czuje się wyróżniona i doceniona. A przecież dokładnie o to chodzi, aby nasz pracownik, klient czy kontrahent poczuł się wyjątkowo!

Gabriela Banachowska, specjalista ds. kadr i płac.

 

Załóż bezpłatne konto w naszym systemie i stwórz swoją własną paczkę świąteczną.

Przejdź do strony poświęconej tematyce paczek okolicznościowych. 

Paczka pod choinkę
17 września 2018

W kilku słowach o tym co robimy

Zajmujemy się dystrybucją oraz hurtową sprzedażą artykułów spożywczych. Naszą specjalizacją jest kawa, herbata, słodycze. Oferujemy również paczki świąteczne.

Godziny pracy od 7:30 do 15:00.

Telefon 59 842 92 51

e-mail biuro@phduet.pl

Przydatne informacje

Przydatne linki